Garaże blaszane — jedno i dwustanowiskowe

Garaż blaszany ze stali to idealne rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje jakości, długiej żywotności, bezpieczeństwa i potrzebuje zadaszenia doskonale wpisującego się w architekturę istniejącego obiektu. Nasz zespół ekspertów zadba o szybką budowę dachu i w razie potrzeby doradzi, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Prefabrykowany garaż wykonany z profili i blachy stalowej, jest dostarczany w pojedynczych elementach, dzięki czemu można go ustawić również w trudno dostępnych miejscach. Jednocześnie dzięki modułowej budowie możliwe są całe systemy seryjne w niemal każdym rozmiarze. Niezależnie od tego, czy jest to garaż pojedynczy, garaż podwójny czy garaż wielostanowiskowy- takie rozwiązanie garażowe gwarantuje szeroki wachlarz możliwości jak i efektowny wygląd i ekonomiczne korzyści.

Montaż naszych garaży blaszanych zajmuje zaledwie kilka godzin i jest on gotowy do użytkowania natychmiast po instalacji bez żadnych ograniczeń. Ponadto w trakcie budowy prefabrykowanego garażu brak jest nadmiernego hałasu i odpadów budowlanych. Jedną z zalet stalowych garaży prefabrykowanych jest to, że można je zdemontować i ponownie złożyć w dowolnym momencie i przenieść w inne miejsce. Najważniejszą jednak zaletą tego typu miejsca garażowego jest jego niski koszt i brak pozwoleń na budowę. Jedynym ograniczeniem naszych garaży są ograniczenia techniczne – maksymalna wysokość garażu może wynosić 300 cm, a maksymalna wysokość bramy to 275 cm.

Nieskończona różnorodność

Modułowa budowa i przemyślana konstrukcja pozwala na spersonalizowane rozwiązania i niskie koszty wznoszenia garaży blaszanych ze stali. Szeroka paleta kolorów oraz możliwe wykończenie garażu tynkiem strukturalnym umożliwia na dostosowanie wyglądu garażu do otoczenia.

Nowoczesny wygląd

Dzięki niemu wpisanie naszych garaży w istniejący już krajobraz architektoniczny nie stanowi żadnego wyzwania. Dostępność kolorów oraz rodzajów wykończeń umożliwia bardzo duży zakres dopasowania do współczesnych trendów w budownictwie mieszkaniowym.

Łatwy i szybki montaż

Montaż garażu na przygotowanym wcześniej podłożu zajmuje maksymalnie kilka godzin. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy ciężkich maszyn i może być zrealizowany niemal wszędzie. Prefabrykowana konstrukcja wyklucza nadmierny hałas w trakcie montażu oraz odpady materiałów.

Konstrukcja

Nasze garaże charakteryzują się z płaskim dachem z niewielkim pochyleniem umożliwiającym odprowadzenie opadów atmosferycznych. Woda deszczowa lub woda kondensacyjna są bardzo skutecznie rozpraszane w kierunku rynny, a ocynkowany materiał poszycia dachowego jest odporny na korozję. W ten sposób tworzymy optymalne połączenie pomiędzy efektywnym prowadzeniem wody, a najlepszym możliwym prostym wyglądem.

Każdy garaż można dodatkowo doposażyć w rynnę i rurę spustową. Rynna jest wówczas ukryta za wykończeniem dachu (attyką), nie jest widoczna z zewnątrz.

Garaż kotwiony jest do podłoża za pomocą śrub w celu unieruchomienia go i odporności na podmuchy wiatru. Kotwienie odbywa się przy użyciu długich kołków rozporowych lub kotew chemicznych.

Najlepszym podłożem pod garaż jest wybetonowana zbrojona wylewka o grubości kilkudziesięciu centymetrów. Tak przygotowane podłoże gwarantuje stabilny grunt pod posadowienie konstrukcji i odporne na zniszczenie miejsce postojowe dla samochodu. W przypadku garażu dwustanowiskowego jest to podwójnie ważny element całego miejsca garażowego z uwagi na obciążenie skupione w tym miejscu.

Alternatywnie podłoże może zostać wykonane z płyt betonowych lub kostki brukowej. W tym przypadku miejsce gdzie konstrukcja styka się z gruntem przenosząc na niego siły musimy wykonać stopy fundamentowe.  

Kolory Twojego garażu

Nasze garaże dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Możesz wybierać spośród poniższej palety RAL dla garażu wykończonego blachą stalową lub z pośród kolorów tynków strukturalnych. 

Wyposażenie garażu

Oprócz wykończenia ścian klient może dobrać poziom wyposażenia garażu do funkcjonalnych potrzeb obiektu. W skład wyposażenia standardowego garaży z blachy wchodzi brama uchylna bezprowadnicowa. W razie potrzeb klient może uzupełnić garaż o dodatkowe opcje jak: 

Możliwe rodzaje wykończeń ścian garażu

Blacha

Ściany garażu składają się z profilowanej blachy stalowej z widocznym profilowaniem. Arkusze ocynkowanej blachy, fabrycznie malowanej na dowolny kolor z palety RAL. Ten rodzaj wykończenia ścian garażu jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem i dlatego jest szczególnie atrakcyjny dla projektów wrażliwych cenowo.

Tynk

Ściany garażu blaszanego zbudowane są z blachy pokrytej tynkiem strukturalnym. Widoczne profilowanie blachy, możliwość wyboru spośród popularnych kolorów. Taki kształt ściany zapewnia garażowi ogromną stabilność bez utraty elastyczności konstrukcji. Tynk strukturalny doskonale wpisuje się w nowoczesną architekturę.

Możliwe warianty i wymiary garażu blaszanego

Niezależnie od tego, czy jest to pojedynczy mały samochód, duży SUV, czy cała flota pojazdów – prefabrykowane stalowe garaże oferują idealne rozwiązanie.

Oferujemy klasyczny garaż jednostanowiskowy o różnych szerokościach do 4 metrów i wysokościach do 3 metrów. Masz więc wystarczająco dużo miejsca, aby zaparkować nawet duże pojazdy, takie jak multivany lub SUV-y. Nawet na głębokości do 5,96 m jest wystarczająco miejsca, aby schować wszystkie inne codzienne rzeczy przed samochodem.

Podane poniżej ceny stanowią orientacyjny koszt bez usług dodatkowych (transport i montaż) oraz nie stanowią oferty w rozumieniu prawa. Na finalną cenę mają wpływ wielkość oraz rodzaj wykończeń zgodny z indywidualnymi potrzebami klienta.

jednostanowiskowy

szerokość garażu (mm)2970 / 3340 / 3710 /4080
długość garażu (mm)5220 / 5405 / 5590 / 5775 / 5960
wysokość garażu (mm)2240 / 2420

dwustanowiskowy

szerokość garażu (mm)5940
długość garażu (mm)5220 / 5405 / 5590 /5775 / 5960
wysokość garażu (mm)2240 / 2420

Garaż wielostanowiskowy lub indywidualne rozwiązania garażowe

Rozwiązanie jest dedykowane osiedlom mieszkaniowym lub innym obiektom użytkowym gdzie potrzebna jest przestrzeń garażowa dla więcej niż dwóch pojazdów. 

Jeśli posiadasz swój pomysł lub projekt na garaż lub miejsce postojowe. Jeśli potrzebujesz zadaszenia seryjnego dla całego osiedla lub w swojej firmie. Wyślij proszę zapytanie za pomocą poniższego formularza. Możesz za jego pomocą przesłać archiwum plików wśród, których możesz umieścić rysunki, wizualizacje i inne pomocne na etapie koncepcyjnym dokumenty niezbędne do wyceny. 

cena ustalana indywidualnie

możliwość negocjacji warunków

Zapytaj o wycenę

Wypełnij poniższy formularz i załącz niezbędne pliki. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie po otrzymaniu Twojej prośby.

Jeśli chcesz przyspieszyć obsługę i uzyskać bezpośrednie informacje, skontaktuj się z nami telefonicznie lub pisząc na adres kontakt@dachnad.pl.

Masz własny pomysł / szkic? lub zdjęcie aktualnej sytuacji? Wyślij do nas wiadomość, przeanalizujemy Twoje sugestie, dostarczymy odpowiednie informacji i zaprojektujemy dla Ciebie idealny garaż.