Oferta wiat garażowych

Wieloletnie marzenie zostało spełnione, dom z ogrodem wychodzący naprzeciw standardom nowoczesnej estetyki, a jednocześnie praktyczny i dający upragnione poczucie bezpieczeństwa- cieszy już Twoje oko. Niezależnie od tego czy budowie domu przyświecał plan pojawiania się w nim w weekendy oraz wakacje i traktowania go jako osobistego azylu, czy też będzie on ośrodkiem Twojego życia, do którego z przyjemnością będziesz wracać codziennie po długim dniu w pracy, wiesz, że jeszcze jedną kwestią, o którą musisz zadbać w kontekście bezpieczeństwa i wygody, jest funkcjonalne miejsce dla Twojego samochodu. Najprawdopodobniej będzie to garaż lub wiata garażowa, zadaszenie znane także jako carport. 

Carport to jedno z najlepszych rozwiązań, które ochronią Twój samochód przed różnymi warunkami atmosferycznymi jak grad, śnieg, deszcz i palące słońce. Zapewnia również bezpieczeństwo Twojego samochodu w przypadku silnego wiatru, oblodzenia czy mrozu, dzięki czemu zawsze możesz czuć się bezpiecznie.

Nie musisz wcale iść tutaj na kompromis z topornym stylem tradycyjnego budownictwa, tracąc efekt nowoczesności i oryginalności domu i ogrodu. Jesteśmy po to, by wykonać wiatę garażową, która będzie użyteczną kontynuacją zastosowanej już estetyki i łącząc satysfakcjonujący wygląd z wygodą w codziennym użytkowaniu, będzie idealnym i, co najważniejsze, Twoim zwieńczeniem całego budowlanego przedsięwzięcia.

Wiata powinna być dostosowana do warunków zabudowy i wymagań użytkowników. Aby spełnić ten wymóg, opracowaliśmy całkowicie elastyczny system zadaszeń, który wyróżnia się nowoczesnym designem. Nasze wiaty wykonane ze zabezpieczonej antykorozyjnie stali, która jest następnie malowana proszkowo. Wszystkie wykończenia są dopracowane, a dodatkowe materiały użyte w trakcie produkcji odpowiednio przygotowane. Dzięki temu finalny produkt charakteryzuje się najwyższą możliwą jakością i trwałością.

Konstrukcja ze stali

Bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji w tym przypadku zapewnia stal, która stanowi podstawowy materiał konstrukcyjny zadaszenia. Stalowe słupy nośne, ustrój dachu i wszystkie połączenia łącznie z kotwami to ocynkowana stal konstrukcyjna. 

Nasze wiaty wykonujemy z najlepszych materiałów i z należytą dbałością o detale i jakość. Stalowe belki są dostępne w różnych długościach / wymiarach, dzięki czemu wymiary dachu można łatwo dostosować do rzeczywistego terenu i dostępnej przestrzeni.

Warunkiem realizacji są wstępnie przygotowane fundamenty punktowe tak, aby cały dach wiaty można było w szybki i łatwy sposób skręcić. Stopy fundamentowe stanowią jedyny punkt kontaktu konstrukcji z podłożem, stąd muszą być solidne i wykonane zgodnie założeniami projektowymi budowli.

Kluczowe zalety

Materiał poszycia dachu

Decyzja o tym, z czego będzie wykonany i jak wykończony wybrany rodzaj konstrukcji, również należy do naszych Klientów. Oddajemy do Państwa dyspozycji różne warianty materiałów i wykończeń. Pokrycie dachowe wiaty może być wykonane z blachy stalowej, blachy aluminiowej lub poliwęglanu komorowego (biały lub dymiony). W zależności od tego, jaki stopień transmisji światła słonecznego i jaki efekt wizualny chcesz uzyskać, należy rozważyć zastosowanie jednego z wymienionych materiałów. Możliwości:

 • panele dachowe z poliwęglanu,
 • wykonanie dachu z poszycia wielowarstwowego,
 • wykończenie sufitu wraz z oświetleniem,
 • blachy faliste i trapezowe,
 • laminowany dach ze szkła hartowanego,
 • panele słoneczne.

Kolorystyka, malowanie proszkowe

Jako opcję dodatkową można wybrać cynkowanie, malowanie proszkowe co pozwala idealnie dopasować nowy dach do istniejącej kolorystyki domu.

Stal ocynkowaną bądź malowaną proszkowo. Zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych, w przypadku każdej wiaty kwestią do osobnego rozważenia pozostaje rodzaj obróbki stali, który zostanie zastosowany w konstrukcji. Wykorzystanie elementów malowanych proszkowo daje możliwość zastosowania dowolnego wariantu kolorystycznego, z kolei cynkowanie bardziej hartuje stal na szkodliwe działanie otoczenia.

Wzornik kolorów dostępny jest poniżej. Uwaga! Kolory na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych odcieni ze względu na ustawienia ekranu, więc należy traktować kolory tylko jako przybliżone!

Nowoczesny design dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb!​

Oprócz jakości i elastyczności, nasza wiata charakteryzuje się nowoczesnym designem. Poszczególne komponenty są precyzyjnie dopasowane do siebie i tworzą harmonijny wygląd jako całość. Dodatkowo możesz wyposażyć swoje nowe miejsce parkingowe w dodatkowe elementy wykończenia. Nasze wiaty charakteryzują się dachem płaski, który wpisuje się w trend nowoczesnej architektury.

Produkujemy cztery rodzaje zadaszeń wiat garażowych o podstawowej konstrukcji stalowej z ocynkowanych profili giętych. Jeśli zajdzie taka konieczność pomożemy Ci w uzyskaniu pozwolenia na budowę i dostarczymy odpowiednie dokumenty i rysunki.

Szeroka oferta i indywidualne podejście. Niezależnie od tego, w jak dużym stopniu spersonalizowane będzie Twoje zamówienie, wykonamy je dla Ciebie z największą dbałością o detale. Typ wiaty mogą Państwo wybierać spośród:

 • Zadaszeń jednostanowiskowych; wielkość samochodu, dla którego wiata ma pełnić rolę zadaszenia nie ma tu znaczenia. Wykonujemy konstrukcje, w których zmieszczą się nawet okazałe SUV-y czy Mulivany.
 • Wiat dwustanowiskowych; modułowa budowa naszych wiat umożliwia ich łatwe powiększenie, łączenie różnych rodzajów paneli wykończeniowych w ramach tej samej wiaty, a tym samym nadanie jej niepowtarzalnego wyglądu idącego w parze z funkcjonalnym, dużym miejscem parkingowym na dwa samochody.
 • Zadaszeń seryjnych; tutaj również ogromnym ułatwieniem jest modułowa budowa konstrukcji, co w praktyce oznacza możliwość dowolnego poszerzania konstrukcji, tak by mieściła ona wymaganą liczbę miejsc parkingowych.
 • Zadaszeń szczególnego przeznaczenia, które mogą stanowić miejsce parkingowe na przykład dla kamperów.

Poliwęglan komorowy

Standardowe zadaszenie pokrywamy blachą trapezową, jednak istnieje tutaj szeroka możliwość indywidualnego dopasowania. Konstrukcja każdej wiaty zapewnia na tyle dużą nośność, iż nie ma przeszkód, aby na zadaszeniu powstał zielony ogród. Rzadziej wykorzystywanym materiałem są przeźroczyste lub półprzeźroczyste panele z plexi zapewniające dostęp światła dziennego do wnętrza wiaty.

Przezroczyste pojedyncze membrany dachowe umożliwiaj częściową transmisję światła do wnętrza wiaty garażowej. 

Sufit jest naczęściej pozostawiany w surowym stanie konstrukcyjnym, jednak istnieje możliwość jego wykończenia drewnem lub arkuszami blachy co doda estetyki. 

Dostosowanie wiaty do potrzeb

Dzięki naszym panelom ściennym uatrakcyjnisz akcenty wizualne i osłonisz na przykład samochód przed ciekawskimi oczami. W sumie dostępnych jest 10 różnych wzorów.

Wszystkie panele ścienne można ze sobą łączyć. Możesz więc zestawić mieszankę materiałów i kolorów według własnych upodobań i stworzyć swój własny kolarz. Nasz system został zaprojektowany w taki sposób, że nawet po latach można dodawać panele ścienne lub wymieniać je w razie potrzeby. Dzięki temu możesz być elastyczny przez cały czas!

 • Wszystkie elementy można ze sobą łączyć
 • Dzięki różnym wypełnieniom każda wiata jest wyjątkowa
 • Nawet jeśli chcesz zdecydować później – nasze elementy ścienne można doposażyć
 • Elementy ścienne z wypełnieniami są dostępne w prawie wszystkich kolorach RAL
 • Elementy ścienne pasują również do różnych wysokości
 • Poszczególne elementy można łatwo wymienić w dowolnym momencie
Konstrukcja wiaty jest gotowa do przystosowania budowli do konstrukcji stojących juz budynków lub wyposażenia jej w pomieszczenia gospodarcze. 
Rozszerzenie wiaty o pomieszczenie gospodarcze najczęściej wiąże się z wykorzystaniem paneli bocznych i dodatkowych drzwi wejściowych. 
Możesz wybierać pomiędzy drzwiami wahadłowymi, przesuwnymi lub przejściem otwartym. Drzwi są wyposażone w zamek.

Panele boczne jako elementy estetyczny i separacyjny

Potrzebujesz w swojej wiacie pomieszczenia gospodarczego do przechowywania mebli ogrodowych lub innych rzeczy? Możliwość dobudowania pomieszczenia gospodarczego bezpośrednio złączonego z wiatą. Garaż ten może mieć zarówno otwarte przejście, jak i mieć zamontowane drzwi wahadłowe lub przesuwne. Wykonany jest najczęściej z tego samego rodzaju panela, z którego z robione są ściany boczne wiaty.

Możesz zrezygnować z szop ogrodowych i wybrać konfigurację wiaty zawierającą stosowne pomieszczenie. Może być ono zamykane lub otwarte. Jeśli zdecydujesz się je odseparować lub obudować z każdej strony do wyboru masz 10 możliwych wzorów wykończeń.

Oczywiście nie musisz wykorzystywać paneli ściennych. Wszystkie panele ścienne można łączyć ze sobą w każdej wiacie. Dzięki temu możesz zestawić mieszankę materiałów i kolorów oraz stworzyć własne kompozycje. Oczywiście możesz także doposażyć swoje wiaty w późniejszym terminie. Nasz system został zaprojektowany w taki sposób, że nawet po latach można dodawać panele ścienne lub wymieniać je w razie potrzeby.

Możliwość zamontowania paneli bocznych. Tutaj również pozostaje kwesta wyboru czy mają być one wykonane z blachy stalowej, czy drewnianych desek. Dostępnych jest dziesięć podstawowych rodzajów paneli, które mogą Państwo łączyć w dowolny sposób, nadając garażowi jak najbliższy Państwa oczekiwaniom wygląd.

Cennik wiat garażowych Dachnad

Produkujemy absolutnie wyjątkowe wiaty garażowe, zgodnie z Twoimi życzeniami. Dlatego z uwagi na ilość możliwości oraz ograniczenia zabudowy podyktowane miejscem na działce wolimy „skonfigurować” Twój parking razem z Tobą. 

Projektujemy i budujemy na podstawie planu. Nie może to być, więc konfigurator zadaszenia. Ceny wita zależą od wielkości obiektu i od opcjonalnego wykończenia, przy czym mowa tutaj o dodatkach. Ostatecznie to Ty decydujesz o wysokości ceny wiaty garażowej, a cena jest odzwierciedleniem Twojej konfiguracji- wielkości wiaty, ścian bocznych, wykończenia sufitu, pomieszczenia gospodarczego itp.

Poniższe ceny to tylko przykładowe wyliczenia podstawowych konfiguracji wiat garażowych ze stali. Ceny te nie zawierają usługi transportu, montażu i przygotowania fundamentów. Zachęcamy do wypełnienia formularza poniżej w celu uzyskania szczegółowej wyceny. Prócz sugerowanymi przez nas wymiarami istnieje bardzo duża dowolność kształtowania każdej powierzchni zadaszeniowej.

jednostanowiskowa

dwustanowiskowa

Wiaty wielostanowiskowe

Dzięki modułowej, a tym samym rozszerzalnej konstrukcji naszych wiat, można zrealizować niemal każdy rozmiar projektu.

Pojedyncza wiata garażowa lub podwójna wiata jest idealna dla domów jednorodzinnych i może być elastycznie ustawiana na działce. Z kolei systemy serii wiat zadaszeniowych bez problemu zaspokajają wymagania przestrzenne całych kompleksów mieszkalnych. W przypadku systemów szeregowych wszystkie opcje są również dostępne w odniesieniu do wyposażenia z elementami ściennymi jak panele ścienne lub jako dodatkowe pomieszczenia gospodarcze.

Aby pokryć duże parkingi lub otwarte przestrzenie, wiaty garażowe mogą być również budowane równolegle do siebie. Oznacza to, że dwa systemy wiaty są ustawione jeden za drugim. Odprowadzenie dachu odbywa się następnie do centralnej części budowli. Szerokość systemu rzędowego wiata nie ma znaczenia – podobnie jak późniejsze przedłużenie, które jest bardzo łatwe.

cena ustalana indywidualnie

możliwość negocjacji warunków

Zapytaj o wycenę

Wypełnij poniższy formularz i załącz niezbędne pliki. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie po otrzymaniu Twojej prośby.

Jeśli chcesz przyspieszyć obsługę i uzyskać bezpośrednie informacje, skontaktuj się z nami telefonicznie lub pisząc na adres kontakt@dachnad.pl.

Masz własny pomysł / szkic? Albo zdjęcie aktualnej sytuacji? Wyślij do nas wiadomość, przeanalizujemy Twoje sugestie, dostarczymy odpowiednich informacji i zaprojektujemy dla Ciebie idealne zadaszenie.